Đajić ponosan na novu zgradu onkologije u UKC-u: Hodao sam u čizmama i tražio rješenje FOTO

11.02.2026. | 12:08

Ponosan sam što je moja ideja pretvorena u djelo i što zgrada onkologije ostaje trajno u službi naroda Srpske.

To je poručio bivši direktor UKC Srpske dr Vlado Đajić, naglasivši da otvaranje novog objekta onkologije, hematologije i palijativne njege nosi posebnu težinu i nadu.

– Iza ovih zidova će da stoji iskrena briga za čovjeka i njegovo dostojanstvo u liječenju, kao i primjena najsavremenijih lijekova na svijetu, objavio je na svom Fejsbuk profilu Đajić.

Podsjetio je da će 13. februara, sa početkom u 15 časova, na Paprikovcu svečano biti otvorena nova zgrada onkologije, hematologije i palijativne njege.

– Ponosan sam kada vidim kako danas izgleda, kako je opremljen i organizovan novi objekat našeg UKC Srpske. Osjećam veliko zadovoljstvo što sam imao priliku da svoju ideju i viziju o potrebama naših stanovnika pretvorim u djelo. A samo prije par godina, to je bila nemoguća misija. Sjećam se trenutaka kada sam u čizmama hodao po krugu UKC i tražio rješenja za gradnju novih zgrada i potrebnih objekata, usvajanja regulacionog plana, prezentovanja elaborata o potrebi gradnje na sjednici Vlade Srpske, a nakon toga crtanja i gradnje ovog prijeko potrebnog objekta. Ovo je dokaz dobre saradnje Vlade RS, kao investitora, i rukovodioca javne ustanove, koji će dati dobar rezultat za naše stanovnike – naglasio je Đajić.

Prema njegovim riječima, potrebe za liječenjem malignih bolesti sve su veće, a ovdje je i prva klinika za palijativnu terapiju u istoriji Srpske i jedna od rijetkih u regionu, prenosi Srpskainfo.

– Ova zgrada je više od betona i opreme, ona je rezultat moje vlastite vizije, odgovornosti i vjere, kao i mog profesionalnog, domaćinskog i patriotskog odnosa prema ustanovi koju sam vodio. Ponosan sam što ovaj objekat ostaje trajno u službi naroda Srpske – ističe Đajić.

Kako kaže, ponosan je i na to što je, za vrijeme svog mandata, zajedno sa svojim saradnicima i rukovodstvom Srpske, uspio da preseli hirurške klinike i pulmologiju sa stare lokacije na Paprikovac.

– Da napravim najbolji Urgentni centar, operacione sale, intenzivne jedinice, dijagnostički centar, Kliniku za kardiohirugiju i otvorim vrata prestižnih klinika za edukaciju našeg kadra u svijetu – poručuje Đajić.