Budimpešta zainteresovana za turizam u Srpskoj: Posebno ih privlači rafting

22.02.2026. | 17:02

Turistička organizacija Republike Srpske uspješno je predstavila turističku ponudu na sajmu u Budimpešti, a veliko interesovanje vladalo je za avanturistički turizam, rafting, kanjoning i siti brejk destinacije, izjavila je saradnik za odnose s javnošću u ovoj organizaciji Sanela Šimun.

Ona je navela da je tokom nedavnog sajma turizma u Beogradu i ovog u Budimpešti održan veliki broj sastanaka sa turoperatorima i turističkim agencijama.

– Možemo reći da smo uspješno realizovali sajamove, te da očekujemo veliki priliv turista iz Srbije i Mađarske tokom proljeća i u ljetnom periodu – istakla je Šimunova.

Ona je podsjetila da je Turistička organizacija Srpske Sajam u Beogradu realizovala uz podršku Predstavništva Republike Srpske u Srbiji i Ministarstva trgovine i turizma Srpske.

Šimunova je naglasila da je ovaj sajam od velikog značaja za turističku privredu, jer najveći broj dolazaka i noćenja u Srpskoj ostvaruju upravo turisti iz Srbije.

Ona je dodala da se na izložbenom štandu predstavio veliki broj turističkih organizacija iz opština i gradova iz Republike Srpske, kao i turističkih agencija, privrednika, domaćih proizvođača i veći broj restorana sa gastro ponudom.