Zašto preduzeće nije dobilo novu dozvolu? Briga za ekologiju u Banjaluci pod maskom politike VIDEO

30.05.2025. | 07:36

Nažalost, politika se upetljala i u realni sektor. Ispostavilo se da se ni određene dozvole ne mogu dobiti ili produžiti bez političke podobnosti.

Primjer iz Banjaluke to potvrđuje, gdje gradske vlasti nisu produžile ekološku dozvolu drvoprerađivačkom preduzeću Milinković.

Preduzeće je zbog toga moralo obustaviti proizvodnju, a dvadeset radnika i njihovih porodica dospjelo je u nezavidnu situaciju.

Vlasnik Nenad Milinković tvrdi da banjalučka inspekcija nije postupila profesionalno i da je riječ o političkom revanšizmu gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića i pojedinih službenika iz gradskih odjeljenja.

Stanivuković to demantuje, iako je upoznat da je Milinković ranije bio politički angažovan u drugoj, njemu suprotstavljenoj stranci.

Zašto ovo preduzeće nije dobilo novu ekološku dozvolu, novinari RTRS-a pitali su i u Odjeljenju za inspekcijske poslove i prostorno uređenje. Odgovor nisu dobili.