Trotinetom ili taksijem? Evo šta kaže računica u Banjaluci FOTO

25.07.2023. | 14:26

Koristim električne trotinete, ali nije jeftino. Opet, u odnosu na cijene taksi usluga duplo je povoljnija opcija, tvrdi za BL portal Banjalučanin Igor Janković i dodaje da je ova vrsta prevoza ujedno i uvijek dostupna.

Igor je izveo i računicu koja idu u prilog njegovog tvrdnji.

“Od centra Banjaluke do Borika trotinetom stignem za neke tri do četiri marke, dok bi mi taksijem trebalo minimalno šest do sedam maraka. S druge strane, u ovom periodu kada je Banjaluka puna turista, sve i da želite taksi, teško da ćete ga dobiti“, kaže Igor.

Dodaje da su prednosti trotineta lakše parkiranje, a i brži dolazak do željene destinacije u odnosu na taksi ili sopstveni automobil.

Predsjednik Udruženja taksista Dragan Purišić ne krije da je dolaskom ,,BinBin” trotineta u Banjaluku smanjen obim posla, ali uprkos tome više ga kao vozača brine bezbjednost u saobraćaju.

“Veći je problem što ljudi koji uzimaju trotinet ne razmišljaju kuda voze, pa samo iskaču. Koriste trotoare, ulice, sve moguće puteve i staze i prave problem vozačima. Većina trotinete uzima onako, da se ,,vozika“ iz zabave, a ne zbog potrebe. Možda im je to opet i jeftinija opcija, ali po onom što čujem da sat vremena košta 15 maraka i nije to tako povoljno“, zaključuje Purišić za BL portal.

Adam Alić koji je iz Sarajeva došao da posjeti Banjaluku za BL portal otkriva da već odavno koristi  ,,BinBin” trotinete u svom gradu.

“Za tri marke pređem pet kilometara trotinetom i to mi je svakako brža, a i jeftinija opcija od taksi prevoza. U odnosu na Banjaluku, mogu reći da ga je u Sarajevu malo lakše koristiti, bolja je saobraćajna infrastruktura, ali i lokacije za parkiranje“, objašnjava Adam koji je i tokom ,,gostovanja“ u Banjaluci odlučio da iznajmi trotinet.

Iz Korisničke služe ,,BinBin” za BL portal ističu da su Banjalučani pokazali ogromno interesovanje za ovaj vid prevoza, ali napominju da minut trotineta košta 25 feninga, a mogu ga voziti po maksimalnoj brzini od 25 kilometara na sat.

“Plaćanje mogu izvršiti putem bankovnih kartica ili kupiti Bin Bin karticu direktno na kioscima širom Banjaluke. Takođe, neophodno je imati našu aplikaciju“, naglašavaju u Korisničkoj službi ,,BinBin”.

Jedna od prodavačica u kiosku u centru Banjaluke tvrdi da prodaja kartica za tortinete ide ,,kao luda“.

Podsjetimo, start cijene taksija u Banjaluci košta dvije i po marke, a kilometar 1,90 KM.

Željka Pavlović, BL portal