Saobraćaj bi mogao biti pušten u četvrtak: Završni radovi na mostu u Česmi
06.04.2026. | 19:14Puštanje u saobraćaj mosta u banjalučkom naselju Česma preko rijeke Vrbas moglo bi uslijediti već u četvrtak, 9. aprila ukoliko završni radovi budu tekli planiranom dinamikom.
Miroslav Janković, vršilac dužnosti direktora “Puteva Republike Srpske”, potvrdio je za “Nezavisne novine” da su počeli završni radovi na asfaltiranju.
“Danas su počeli sa asfaltiranjem, što znači da bi, ukoliko sve bude išlo po planu, u četvrtak moglo doći do puštanja saobraćaja. Ako sve bude u redu, četvrtak je plan da se pusti saobraćaj preko mosta”, rekao je Janković.
Janković je gradilište juče 5. aprila obišao zajedno sa ministrom finansija i trezora BiH Srđanom Amidžićem i predsjednikom SNSD-a Miloradom Dodikom.
On je tada naglasio da je riječ o značajnom infrastrukturnom projektu koji će rasteretiti saobraćaj i omogućiti bolju povezanost više naselja.
“Ovo je kapitalan projekat ne samo za Česmu i Kumsale, već i za Banjaluku i Republiku Srpsku. Kada bude završen, doći će do značajnog preusmjeravanja saobraćaja prema Vrbanji, Čelincu i Kotor Varošu”, rekao je Janković.
On je izrazio zahvalnost Vladi Republike Srpske, koja je obezbijedila sredstva za realizaciju projekta, iako most i pristupne saobraćajnice nisu u nadležnosti “Puteva Republike Srpske”.
