Radojičić “očitao bukvicu” Driniću: Zna se ko je prodao gradska preduzeća

24.02.2026. | 11:18

Na današnjoj sjednici Skupština grada Banjaluka došlo je do neuobičajene polemike unutar istog političkog tabora, nakon što su suprotstavljene stavove iznijeli odbornici Nebojša Drinić i Igor Radojičić, obojica danas dio Pokreta Sigurna Srpska.

Odbornik Nebojša Drinić oštro je kritikovao SNSD, tvrdeći da je ta stranka u protekle dvije decenije „privatizovala i uništila“ brojna gradska preduzeća.

– Imovina ZIBL-a, privatizacija Čistoće, Toplane, dugovi koji su ostavljeni. Zaista mogu biti ponosan na ono što smo mi uradili jer su u korist građana. Ono što je radio SNSD od 2000. godine to što prije trebamo da sakrijemo i da idemo naprijed – poručio je Drinić.

Na njegove tvrdnje reagovao je bivši gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić, koji je ranije bio visoki funkcioner SNSD-a, a danas politički djeluje u okviru istog pokreta kao i Drinić. Podsjetio je da su vlade čiji su premijeri bili iz PDP-a vodile glavninu privatizacije u Republici Srpskoj.

– Kolega Drinić, ako govori o privatizaciji Čistoće, Autoprevoza i ostalog, one su urađene u mandatu Vlade Mladena Ivanića. Vlada Mladena Ivanića vodila je proces privatizacije od 2000. pa kasnije i poslije Vlada Dragana Mikerevića. Grad nije vodio proces privatizacije i svi gradonačelnici su zatekli privatizovana ili poluprivatizovana preduzeća – naveo je Radojičić.

Time je Radojičić praktično demantovao dio Drinićevih navoda, podsjećajući da proces privatizacije nije vođen na nivou grada. Radojičićeva reakcija u skupštinskoj sali protumačena je kao svojevrsno „čitavanje bukvice“ mlađem kolegi iz iste političke opcije.