Poletio avion iz Banjaluke do Frankfurt Hana

03.02.2020. | 11:10

BANjALUKA – Prvi avion irske niskotarifne kompanije “Rajaner” poeltio je jutros sa piste u Mahovljanima ka Frankfurt Hanu, potvrđeno je “Glasu Srpske” iz preduzeća “Aerodromi Republike Srpske”.

U “Aerodromima RS” ističu da je avion bio prilično popunjen i podsjećaju da su planirane dvije linije sedmično, ponedjeljkom i petkom.

Karte za ovaj prvi let prodavane su po cijeni od 4,99 evra. Let do Frankfurt Hana iz Banjaluke trajaće sat i 15 minuta.

Direktor “Aerodroma Banjaluka” Milan Račić rekao je da je sa 150.000 putnika za prošlu godinu ostvaren rekordan broj prevezenih građana, te da je cilj uprave za ovu godinu 200.000 putnika i tri nove destinacije u Evropi.

Račić je naveo da Aerodrom dnevno u prosjeku ima dva leta, te da je cilj da taj broj bude dupliran i uvedeno još više čarter letova iz Banjaluke.

On je rekao da se ubrzano radi na otvaranju novih linija, kao i da će od marta biti otvorena linija za Beč, a u toku su pregovori o još nekoliko atraktivnih destinacija.- Optimista sam i za još nekoliko zanimljivih destinacija u Zapadnoj i Istočnoj Evropi. Za Beč uvodimo dva leta sedmično, uz mogućnost povećanja broja letova – rekao je Račić, dodajući da će putnike za Beč prevoziti kompanija “Lauda”.

On je naglasio da se već višestruko isplaćuje ugovor sa “Ryanair” što potvrđuju i podaci iz ove kompanije o zaradi.

 

Izvor:(Glas Srpske)