Opasnost usred Lauša: Zbog oštećenog mosta mještani strahuju od tragedije FOTO

25.03.2026. | 07:38

Most na rijeci Crkvena u Karađorđevoj ulici odavno je, kako kažu mještani Lauša, zreo za sanaciju, a sada su oštećenja i vidljivo izražena, zbog čega predstavlja potencijalnu opasnost za prolaznike.

Dijelovi ograde nedostaju, dok su i oni koji su još uvijek na mjestu vidno oslabljeni, što je lako uočiti i na samoj lokaciji.

Prolaznici za BL portal ističu da je riječ o izuzetno prometnoj ulici, te da se most nalazi u blizini kružne raskrsnice, preko puta policijske stanice „Lauš“, gdje svakodnevno prolazi veliki broj građana Banjaluke.

„Strašno je i pomisliti da ovdje neko može nastradati, posebno neko dijete da potrči – to su sekunde“, kaže jedna od prolaznica.

Iz Gradske uprave Banjaluka navode da su, nakon upita BL portala, predstavnici Odjeljenja za saobraćaj i puteve obišli most i konstatovali oštećenja na ogradi, za koja se pretpostavlja da su ih načinila nepoznata lica.

„Izvođaču radova, koji je zadužen za redovno održavanje, izdat je nalog, te je sanacija planirana u narednom periodu“, zaključuju iz Gradske uprave Banjaluka.

Željka Pavlović, BL portal