Oni crtaju, auta zuje: Ovako se obnavlja signalizacija u centru Banjaluke FOTO

04.03.2026. | 15:35

U prometnoj Vidovdanskoj ulici u centru Banjaluke, neposredno kod Hotel Bosna, danas je započeto iscrtavanje horizontalne signalizacije, ali način na koji se radovi izvode izazvao je pažnju prolaznika i vozača.

Na fotografijama koje je poslao čitalac BL portala, vidi se kako radnici iscrtavaju signalizaciju na kolovozu, najvjerovatnije pješački prelaz ili druge oznake, dok se saobraćaj odvija gotovo nesmetano. Kao jedino upozorenje postavljeno je nekoliko kanti i jedan saobraćajni čunj, bez dodatne vertikalne signalizacije, svjetlosnih oznaka ili privremene regulacije saobraćaja.

Na jednoj od fotografija vidi se i pješak koji prelazi ulicu dok iscrtavanje traje, a vozila prolaze tik uz radnike koji nanose boju na asfalt.

“Usred centra grada uveliko se radi dok auta zuje. Ništa nije propisno obilježeno, ovo nikad nisam vidio”, kaže naš čitalac u komentaru fotografija.

Podsjećamo da se prilikom izvođenja radova i iscrtavanja signalizacije na kolovozu, naročito u centralnim gradskim zonama, uobičajeno postavlja odgovarajuća privremena signalizacija kako bi se spriječile nezgode i zaštitili i radnici i učesnici u saobraćaju.