Neobične intervencije u Banjaluci: Vatrogasci spasili radnika iz korpe, psa iz bunara i mačku sa prozora

05.01.2026. | 06:41

Spasavanje radnika iz korpe koja se zaglavila na visini, te psa iz bunara, kao i mačke sa prozora, samo su neke od nesvakidašnjih intervencija koje su banjalučki vatrogasci imali u 2025.

Nadljudska borba sa vatrenom stihijom nije jedini zadatak ovih heroja u uniformama, koji nerijetko izlaze na teren i zbog događaja koji iznenade brojne građane.

Na primjer, usljed kvara na platformi, u centru Banjaluke jedan muškarac je krajem septembra 2025. ostao u korpi na visini, zbog čega su intervenisali banjalučki vatrogasci, koji su ga spasili.

Kako su 28. septembra saopštili vatrogasci, ta intervencija je zabilježena 27. septembra u Ulici kralja Alfonsa XIII.

“Na intervenciji je bilo osam vatrogasaca i dva vozila”, saopštila je Vatrogasno-spasilačka brigada Banjaluka.

Na autobuskom stajalištu u Aleji Svetog Save u Banjaluci u otvoru u klupi dječak je 14. jula 2025. zaglavio prst, zbog čega su intervenisali banjalučki vatrogasci, a koje je, kada su uspješno završili posao, sokovima počastila baka ovog mališana.

Pripadnici Vatrogasno-spasilačke brigade Banjaluka su ovu nesvakidašnju intervenciju imali u 19.07, a kako saznaju “Nezavisne novine”, gotovo identičan slučaj zabilježen je i prije nekoliko godina, pišu Nezavisne.

Tada je prst u ovakvoj klupi zaglavila i djevojčica, a vatrogasci su joj pomogli tako što su prstić namazali labelom.

Kada je u pitanju slučaj od 14. jula 2025, vatrogasci su od jedne prolaznice posudili kremu i laganim pokretima izvukli prst.

“Dječak je bio blago uplašen, bila je baka s njim, koja je potom počastila vatrogasce sokovima”, rečeno je za “Nezavisne novine” iz Vatrogasno-spasilačke brigade Banjaluka.

Pripadnici Vatrogasno-spasilačke brigade Banjaluka su početkom juna intervenisali zbog – pčela.

“U pitanju je tehnička intervencija – pčele u stanu u Ulici Marka Kraljevića”, pojasnili su vatrogasci.

Posljednjeg dana maja 2025. godine, banjalučki vatrogasci su spasili jednog psa.

“U pitanju je tehnička intervencija – spasavanje psa iz bunara u Šargovačkoj ulici”, naveli su banjalučki vatrogasci.

Banjalučki vatrogasci su i 8. januara 2025. imali pune ruke posla, a između ostalog su gasili požar na kući i spasavali mačku koja je bila zaglavljena na prozoru.

“U Ulici Novice Cerovića u 15.20 je bila intervencija skidanje mačke zaglavljene na prozoru”, naveli su banjalučki vatrogasci.