Kontejneri na trotoaru: U Obilićevu pitaju do kada će bezbjednost pješaka biti u drugom planu FOTO
22.01.2026. | 17:30Stanovnici Obilićeva i prolaznici u Ulici Carice Milice suočeni su sa neuobičajenom preprekom, kontejnerima postavljenim nasred trotoara, zbog kojih su prinuđeni da silaze na kolovoz kako bi nastavili kretanje.
Fotografije koje su redakciji BL portala dostavili čitaoci snimljene su u večeras i pokazuju trotoar skoro u potpunosti blokiran kontejnerima i krupnim otpadom. Uz fotografije, građani se i sami žale na stanje na terenu, navodeći da nemaju drugi izbor osim da hodaju sredinom ulice.
Sve se dešava ispred porodične ambulante, odnosno Službe porodične medicine u Obilićevu, mjesta koje svakodnevno koriste stariji građani, roditelji sa djecom i pacijenti sa otežanim kretanjem. Umjesto slobodnog prolaza, dočekuje ih prepreka.
Prolaznici koje smo zatekli na terenu vidno su nezadovoljni, jer su, kako kažu, primorani da izlaze na cestu da bi zaobišli kontejnere. Posebno problematično je u večernjim satima, kada je vidljivost slabija, a saobraćaj i dalje prisutan.
Ono što dodatno upada u oči jeste da se ovakva slika ne nalazi na rubu grada, već desetak minuta hoda od centra Banjaluke. Trotoar koji bi trebalo da služi pješacima trenutno je neprohodan.
Kako i zašto su kontejneri završili nasred trotoara, i kada će biti uklonjeni, zasad nije poznato. Do tada, stanovnici ovog dijela grada i prolaznici ostaju prinuđeni da biraju između kontejnera i kolovoza.
Ognjen Jokić, BL portal


