
Banjaluka dobija inkluzivnu urbanu baštu: Evo o čemu je riječ
12.08.2025. | 10:16Grad Banja Luka zajedno sa timom Univerziteta u Banjoj Luci realizuje projekat „Inkluzivna urbana bašta Banje Luke“, u okviru kojeg je tokom naredne godine planirana izgradnja bašte i prototipa leja prilagođenih osobama sa različitim oblicima invaliditeta.
Riječ je o projektu, koji se realizuje u okviru programa URBACT Pioneers Accelerator, a koji finansira Evropska unija.
-Urbane bašte shvaćene kao idealan poligon za socijalizaciju svih građana, unapređenje mentalnog i fizičkog zdravlja, neformalno učenje, te svrsishodnu inkluziju osoba sa invaliditetom u zajednicu predstavljaju model socijalne inovacije u urbanoj prirodi koji Banja Luka kao grad teži da razvije – navode iz Tima Urbact projekta.
U cilju kreiranja zajedničke vizije razvoja inkluzivne urbane bašte i identifikovanja potreba građana, važno je da čujemo i vaš stav, zbog čega je pokrenuta i anketa koju možete preuzeti u nastavku putem linka ili bar koda.
Upitnik popunjavaju osobe SA invaliditetom ili njihovi staratelji
Upitnik popunjavaju osobe BEZ invaliditeta