FOTO: FACEBOOK/DEJAN SEJMANOVIĆ
Banjalučki odbornik Sejmanović ogorčen: Moj amandman zloupotrebljen, problemi u Kuljanima FOTO
23.06.2026. | 15:04
Odbornik Ujedinjene Srpske u Skupštini grada Banjaluka Dejan Sejmanović optužio je nadležne u Gradskoj upravi da su zloupotrijebili njegov amandman, kojim je tokom usvajanja budžeta tražio asfaltriranje svih krakova XI Kuljanske ulice.
Sejmanović podsjeća da je još 30. januara ove godine, prilikom usvajanja budžeta Grada Banjaluka, predložio amandman kojim je zahtijevao da se asfaltiraju svi krakovi XI Kuljanske ulice, što je tada podržao gradonačelnik Draško Stanivuković, te obećao rješenje problema.
Međutim, Grad Banjaluka je prošle sedmice započeo radove u XI Kuljanskoj ulici, ali su kako tvrdi odbornik Sejmanović, preskočena tri kraka u kojima živi preko 30 domaćinstava.
„Ja u tom dijelu Banjaluke nemam nikakav politički interes. Tu sam živio oko šest godina i dobro znam u kakvom su stanju te ulice. Bukvalno ne možete proći tim dijelom grada, ne možete ni bebu provozati u kolicima, točkovi otpadaju. Pa i osobe koje koriste pomagala, lica sa invaliditetom imaju ogromne probleme, ljudi me zovu, traže pomoć, pitaju šta se dešava”, objašnjava Sejmanović za BL portal.
Kako banjalučki odbornik tvrdi, radovi su nastavljeni prema parcelama gdje se nalaze tri ili četiri kuće, dok su ostalo prazni placevi.
“Preskočili su asfaltiranje dijelova ulice, gdje ljudi žive. Zašto? Nisam protiv da se i taj dio asfaltira, ali valjda postoje prioriteti. Prvo treba riješiti dijelove gdje ljudi žive, pa tek onda ostalo“, ističe Sejmanović za BL portal.
Sejmanović kaže da sumnja da iza ovakve odluke stoje nečiji lični interesi, ali da za sada ne želi javno iznositi detalje.
„Smatram da je ovim potezom izigran i gradonačelnik Draško Stanivuković i vjerujem da on ne zna šta se dešava. Nisam mogao ni zamisliti da će moja dobra namjera biti pretvorena u ovakav haos“, navodi Sejmanović za BL portal.
On tvrdi i da ga je gradski menadžer Mirna Savić Banjac prije današnje sjednice Kolegijuma upozorila da bi zbog objava na društvenim mrežama, u kojima je ukazivao na ovaj problem, mogao biti tužen.
„Ljudi me konstantno zovu jer ih ubi ta nepravda. Očekujem da gradonačelnik ispravi grešku svojih saradnika jer sam uvjeren da nije učestvovao u ovom nemaru. Ukoliko ne reaguje, onda postaje saučesnik u svemu ovome”, zaključuje Sejmanović.
