Sjajni bek bio najefikasniji: Kajri trijumfom debitovao za Dalas

09.02.2023. | 07:44

Kajri Irving pobjedom je debitovao u dresu Dalasa Maveriksa. Sjajni bek je sa 24 poena bio najefikasniji u redovima tima iz Teksasa, koji je slavio u Los Anđelesu protiv Klipersa 110:104.

Dalas je sjajno napadački otvorio meč i već poslije prve dionice stekao 16 poena prednosti u odnosu na rivala – 41:25. Međutim, u nastavku meča Klipersi su postepeno smanjivali razliku da bi se u posljednjih 12 minuta ušlo sa samo plus tri za Mevse.

Ipak nisu mogli Klipersi do potpunog preokreta. Irving je u posljednjoj dionici ubacio osam poena i bez mnogo drame odveo Mevse do trijumfa. Pored 24 poena imao je i četiri skoka i pet asistencija. Tim Hardavej sa 19 i Bulok sa 18 poena bili su mu u odstustvu prve zvijezde Luke Dončića najbolja podrška. U redovima Klipersa istakli su Pauel sa 24, Man sa 21 i Pol Džordž sa 20 poena, prenosi Sportklub.

Boban Marjanović ponovo nije proveo ni minut na parketu za Hjuston. Rokitsi su kod kuće izgubili od ove godine preporođenog Sakramenta 130:128.

Na krilima tripl dabla Demijana Lilarda (33 poena, 10 skokova, 11 asistencija) Portland je pobjedio šampione Golden Stejt 125:122. Kod gostiju je blistao Pul sa 38 poena, dok je Tompson brojao do 31.

Ostali rezultati: Majami – Indijana 116:111, Klivlend – Detroit 113:85, Toronto – San Antonio 112:98, Juta – Minesota 118:143.