Odbojkaši preokretom do gostujuće pobjede nad Bosnom

Odbojkaši Borca stigli su jučr do šeste pobjede u tekućoj sezoni Premijer lige BiH savladavši u dvorani u Sapni ekipu Bosne iz Kalesije rezultatom 1:3.

Crveno-plavi su se poslije 10 odigranih utakmica ponovo bodovno izjednačili sa ekipom Domaljevca (19 bodova), koja je sinoć maksimalnim rezultatom poražena od Gacka.

Izabranici Miše Marjanovića, kojih je juče bilo devet na terenu dvorane u Sapni, odigrali su loše u prvom setu, što se odrazilo na rezultat (25:15). Ipak, već u drugom periodu crveno-plavi su zaigrali znatno angažovanije, te uzvratili rezultatom 16:25 za 1:1 u setovima. Treći set riješen je rezultatom 20:25, dok je četvrti završen igrom na razliku (26:28), pa su Banjalučani kući ponijeli izuzetno važna tri boda u borbi za što bolji plasman. Sa druge strane, kalesijska Bosna je posljednja, uz samo jednu pobjedu iz 10 utakmica.

U narednom kolu odbojkaši Borca će u posljednjoj domaćoj utakmici u 2018. godini ugostiti ekipu Kaknja, koja će svoj meč 10. kola protiv Radnika odigrati 29. decembra.

Izvor / Foto:(borac-sport.com)