Igokea u Laktašima savladala Cibonu

Košarkaši Igokee u prvom meču 13. kola ABA lige ubjedljivo su savladali u Laktašima sastav Cibone (87:69).

Predstavnik Republike Srpske u regionalnom takmičenju tako je došao do petog trijumfa u sezoni, izjednačivši se sa zagrepčanima, pa sada obje ekipe imaju omjer 5-7. Na klupi Igokee uspješan debi imao je i novi trener Dragan Nikolić koji je prije nekoliko dana preuzeo sastav iz Aleksandrovca.

Cibona je samo u prvoj četvrtini parirala raspoloženim aleksandrovačnima, dobivši taj period igre (14:17), ali već u drugoj dionici Igokea je vrlo brzo postavila stavri na svoje mjesto, dobivši drugih deset minuta sa ubjedljivih (34:14), za sigurnu prednost na poluvremenu (48:31).

U nastavku meča gosti su uspjeli nekoliko puta spustiti zaostatak na jednocifrenu razliku, ali snage za potpuniu preokret nije bilo, čak šta više Igokea je sigurnom igrom povećavala prednost do konačnih 87:69.

Izvor:(RTRS)